Категорија: Моја приказна
Моја приказна

Две жени цел месец живеат на улица во скопски Капиштец

пред 6 дена
Моја приказна

Фото: Редок феномен – на скопска клиника родено бебе во обвивка

пред 7 дена
Моја приказна

Видео: Ајан имаше една новогодишна желба , за замине од болница и да си оди дома

пред 2 недели
Моја приказна

Семејството на починатиот правобранотел Борче Пинев од Велес одлучи да ги донира неговите органи

пред 2 недели
Моја приказна

Приказната на баба Велика – молам само за малку дрва за огрев

пред 2 недели
Моја приказна

Самохрана мајка на четири деца доби куќа од анонимен донатор во Кичево

пред 2 недели
Моја приказна

Драгана е пронајдена жива и здрава !

пред 3 недели
Моја приказна

Eден месец е исчезнат 25 годишниот Димитар Мицковски- отишол да бере печурки и не се вратил, семејството бара помош!

пред 3 недели
Моја приказна

Апел за помош – потребна донација за лекување на жена во инвалидска количка

пред 3 недели
Моја приказна

Кондарко: Шетам деца, немам време за навредите на Најчевска!

пред 4 недели
Моја приказна

ФОТО: Што се случува утринава со реката Вардар!

пред 4 недели
Моја приказна

Видео: Атиџе од “Медена земја” пресрќна откако и ги украдиоа повторно има пчелни семејства

пред 1 месец
ТЕШКО БОЛЕН ПАЦИЕНТ НЕ ГО ПРИМА НИТУ ЕДНА ДРЖАВНА БОЛНИЦА

Татко ми скапува дома со отворени рани – ве молам да му помогнеме!

пред 1 месец
Моја приказна

Сакам да бидеме едно големо семејство – човекот кој прв доби срце од донор добро закрепнува

пред 1 месец
Моја приказна

Апел на момче од Кавадарци: Дајте ми работа , ако сум малку побавен од другите сакам да работам

пред 1 месец
СЕМЕЈСТВО СЕ БОРИ ЗА СИНОТ - ДРЖАВАТА НЕ ИМ ДАВА СРЕДСТВА

Да му помогнеме на Матеј да застане на нозе

пред 1 месец
Во скопската населба Аеродром

Дедо продава цвеќе за да купи лекови за внукот болен од карцином

пред 2 мес.
Моја приказна

Фото – апел да помогнеме на девојката која беше тепана во Штип

пред 2 мес.
Моја приказна

Видео: Доктор Жан Митрев го посети Иван Огњановски, пациентот на кој му беше направена првата трансплантација на срце во државава

пред 2 мес.
Моја приказна

ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ ПРЕЛЕЖА КОРОНА: Ковид-19 е подмолна болест!

пред 2 мес.
Моја приказна

Докторка од Македонија со меѓународна награда за медицинско истражување : за ковид 19 и децата

пред 2 мес.
Моја приказна

„Да создадеме свет без граници“, кампања за поддршка на децата со посебни потреби

пред 2 мес.
Моја приказна

Видео сведоштво: Спасена нога на прилепчанец во “Жан Митрев Клиник”

пред 2 мес.
Моја приказна

Почина 31 годишниот Христијан не дочека трансплантација на срце!

пред 2 мес.
ЛЕКАР ОД КУМАНОВО ДОНИРАШЕ КРВНА ПЛАЗМА ЗА БОЛНИОТ ЧИЈА СОПРУГА БАРАШЕ ПОМОШ ОД ИЗОЛАЦИЈА

ОЗДРАВЕВ ОД КОВИД И ДОНИРАВ ПЛАЗМА, СЕКОЈ КОЈ МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ, ПОРАЧУВА ДОКТОР БОШКОВСКИ

пред 2 мес.
Моја приказна

Исчезнатиот битолчанец пронајден жив и здрав

пред 2 мес.
Моја приказна

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: ИСЧЕЗНА 34 годишен БИТОЛЧАНЕЦ

пред 2 мес.
Моја приказна

Четири битолчанки ќе ги бранат жените од сајбер насилството

пред 2 мес.
АПЕЛ ОД ЖЕНА СО ДВЕ ДЕЧИЊА ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА

Сопругот се бори со вирусот итно му треба крвна плазма од оздравен пациент

пред 2 мес.
Моја приказна

Фото: Во Кичевско се реставрира македонска куќа

пред 2 мес.
Парадокси на здравствениот систем

ФОТО: Со тешки изгореници на раката, наместо на боледување државата го враќа на работа

пред 2 мес.
БРАНКА КОСТИЌ МАРКОВИЌ – ФОТОГРАФИЈАTA “МАЈКА” НАЈСИЛНАТА ПОРАКА ВО МАКЕДОНИЈА

Мајката ја чека ќерката позитивна на корона да оздрави

пред 2 мес.
Моја приказна

ЕКСКЛУЗИВНО: Како се напушта Македонија-државата не гарантира помош за враќање

пред 2 мес.
Моја приказна

Детето во Велес и покрај борбата на родителите и лекарите да го спасат, не е јасно од што почина – детали

пред 2 мес.
Covid -19 Моја приказна

ЕКСКЛУЗИВНО видео: Во Жан Митрев Клиник ПРВ излекуван пациент со Ковид-19 – со метод прочистување на крв !

пред 2 мес.
Моја приказна

Стабилна состојбата на 18 месечното бебе со интервенција од Д-р Софијанова со нејзиниот тим

пред 2 мес.
Моја приказна

Поранешен пратеник од тетовско , денес чува овци

пред 2 мес.
Моја приказна

Д-р Софијанова и нејзиниот тим спасија дете

пред 2 мес.
Моја приказна

Македонска балерина стана дел од ансамблот на театарот „Бољшој“

пред 2 мес.
Моја приказна

Мајката на малата Бисера со благослов за сите кои и го спасија бебето

пред 3 мес.
Моја приказна

ВИДЕО: Спасена малата Бисера чии родители молеа за помош, а на Клиника беа бркани со полиција

пред 3 мес.
Моја приказна

Видео: Родители , тинејџери и деца се забавуваат во детски парк, бројот на заразени од Корона расте!

пред 3 мес.
Моја приказна

Д-р Дохчев: Кај еден од двајцата пациенти е отфрлен трансплантираниот бубрег

пред 3 мес.
Моја приказна

По 10 години дијализа Наташа го доби бубрегот од починатата Емилија – жената живее нов живот

пред 3 мес.
Моја приказна

Таткото кој ја претепа ќерката во полициска станица

пред 3 мес.
Моја приказна

Фото: Моника Конопова: Татко ми се обиде да ме убие!

пред 3 мес.
Моја приказна

Видео: Мариово -заборавена земја

пред 3 мес.
Моја приказна

Од обична температура до операција на срце – спасен животот на 4-годишниот Хамза

пред 3 мес.
Моја приказна

Видео: Како се трансплантираше срцето на Емилија, како работеше медицинскиот тим предводен од кардилогот д-р Сашко Јовев

пред 3 мес.
Моја приказна

Иван се разбуди, чука срцето на Емилија

пред 3 мес.