Категорија: Зад решетките
Covid -19 Зад решетките

Затвореник во КПУ Идризово позитивен на корона

пред 1 нед.
Зад решетките Инфо

Кичеец бара судот да му ја намали казната за „Рекет“

пред 1 месец
Зад решетките

Затвореник закажал журка во кафеана во време на Корона – сопственикот платил за торта и огномет, па сфатил дека е измамен

пред 1 месец
Зад решетките

ФОТО: Затворот во Битола комплетно реновиран, КПУ Идризово доби судница

пред 2 мес.
Covid -19 Зад решетките

Турција усвои закон што ќе овозможи ослободување на затвореници

пред 3 мес.
Зад решетките

Досие дознава: Револт и штрајк со глад во “Шутка” по веста за појава на корона вирус во затворот

пред 3 мес.
Зад решетките

Почина протвореник во “Шутка”

пред 3 мес.
Зад решетките

Dosie дознава: Починал затвореник во Идризово, според протоколите се проверува дали е задразен од Ковид 19

пред 3 мес.
Зад решетките

Упатните акти за изречена казна затвор до три години се одложуваат до 1 септември

пред 3 мес.
Зад решетките

Прв потврден случај на коронавирусот во затвор во Словенија

пред 4 мес.
Зад решетките

Убиецот осуден на доживотен затвор, најден на таван во „Идризово“

пред 5 мес.
Зад решетките

Агим Красниќи избега од затворот во Штип?

пред 5 мес.
Зад решетките

Затвореници се обучуваат да бидат готвачи

пред 6 мес.
Зад решетките

Албанија најмногу – Исланд најмалку затвореници , Македонија претпоследна во регионот

пред 6 мес.
Зад решетките

Затвор Шутка: Хашките соби стануваат женски соби, соба за молитви – за Нова Година ќебапчиња

пред 6 мес.
Зад решетките

Притвор и обвинение за 6 грама кокаин

пред 6 мес.
Зад решетките

Врие во затворот во Штип, затворениците обвинуваат за тортура по смртта на затвореник

пред 7 мес.
Зад решетките

Претседателот скрати затворска казна на мајка која си го уби бебето

пред 7 мес.
Зад решетките

Судот во Солун ослободи македонски овчар обвинет за трговија со дрога

пред 7 мес.
Зад решетките

Боки 13 на интензивна нега во болница

пред 8 мес.
Зад решетките

Почина затвореник во кумановскиот затвор

пред 8 мес.
Зад решетките

Боки 13 мокри крв, му откажал бубрег, не може сам да оди – нема место во болница

пред 8 мес.
Зад решетките

Дацо Белски, поранешниот телохранител на Сашо Мијалков, избегал од домашен притвор?

пред 8 мес.
Зад решетките

Вечер: Закани кон Есад Рахиќ од вработен во “Шутка”?

пред 8 мес.
Зад решетките

Пожар во охридскиот затвор, оштетен дел од инвертарот

пред 8 мес.
Зад решетките

Катица Јанева поднела барање за апанажа

пред 8 мес.
Зад решетките

Социјалните мрежи горат – Игор Спасов пребеган во Турција?

пред 9 мес.
Зад решетките

Убиецот на Мартин Нешковски не се вратил во затвор

пред 9 мес.
КОГА СЛАВНИТЕ СЕ ЗАД РЕШЕТКИ

Славната “Очајната домаќинка” снимена во затвор

пред 9 мес.
Зад решетките

Избеганиот затвореник фатен во Липково

пред 9 мес.
Зад решетките

На враќање од болница затвореник од Идризово избегал од затворкото комбе додека чуварите си купувале сендвичи

пред 9 мес.
Зад решетките

Катица е подобра , се враќа во “Шутка”

пред 9 мес.
Зад решетките

Јанева бара да биде префрлена во болница кај Жан Митрев

пред 9 мес.
Зад решетките

Суспендиран затворскиот чувар по непростојното однесување за време на транспортот на Боки 13

пред 9 мес.
Зад решетките

Боки 13 до судиите: Tреба да бидам жив и здрав, а не мртов

пред 9 мес.
Зад решетките

Нема храна за притворенитеците во “Шутка” !

пред 9 мес.
Зад решетките

Катица Јанева може да побегне , останува во притвор

пред 9 мес.
Зад решетките

Видео: Јанева со лисици на рацете донесена кај Русковска

пред 10 мес.
Зад решетките

Вилма не дава Катица да излезе од “Шутка”

пред 10 мес.
Зад решетките

Боки 13 повторно во болница

пред 10 мес.
Зад решетките

Јанева со ново писмо ја активира оставката

пред 10 мес.
Зад решетките

Боки 13 на клиника со болки во желудникот

пред 10 мес.
Зад решетките

Катица Јанева му дала наредба на СЈО за три дена сите случаи да ги префрли во Јавното обвинителство

пред 10 мес.
Зад решетките

Харадинај бара осудените за тероризам од “кумановската група” да издржуваат затвор во Косово

пред 11 месец
Зад решетките

Инспектори на УЈП во затворот во Шутка, треба да се сретнат со Боки 13

пред 11 месец
Зад решетките

Кривичен ја потврди одлуката , Јанева останува во притвор

пред 11 месец
Зад решетките

Јанева не е во хашкото одделение во Шутка

пред 11 месец
Зад решетките

Боки 13 не се заканил на Заев, ниту се пожалил на условите во “Шутка”

пред 11 месец
Зад решетките

Миле Јанакиески префрлен во домашен притвор

пред 11 месец
Зад решетките

Кочан во Идризово

пред 12 мес.