Фото

АЛАРМАНТНО : ИДРИЗОВО БЕЗ ГРЕЕЊЕ, ЗАТВОРЕНИЦИТЕ СМРЗНУВААТ


Деновиве дел од затворот Идризово е без греење. Според информациите на dosie.com.mk греење има само во главната зграда и неколку делови на затворот додека во полуотвореното одделение нема воопшто греење. Затворениците се снаоѓаат со ќубиња и по некое дрво за огрев. Дека состојбата е алармантна зборувата и ексклузивните фотографии од кои се гледа во кои услови живеат затворениците во полуотвореното одделение деновиве и без греење.

[Best_Wordpress_Gallery id=”3″ gal_title=”Алармантно: Идризово без греење, затворениците смрзнуваат”]

2 коментари on АЛАРМАНТНО : ИДРИЗОВО БЕЗ ГРЕЕЊЕ, ЗАТВОРЕНИЦИТЕ СМРЗНУВААТ

  1. Pingback: ЛУЃЕТО МРЗНАТ, НЕМА КОЈ ДА СЕ ПОГРИЖИ: Алармантна ситуација во затворот Идризово кој остана без греење! | iNFOMAX.mk

  2. Pingback: (ФОТО) АЛАРМАНТНО: Идризово без греење, затворениците смрзнуваат

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *