Author Admin


Карамбол кај Прентов мост, жителите на Куратица секојдневно во опасност


Попладнево се случи сообраќајка кај Прентов мост охридско во која се судрија неколку возила. Има повредени но не се во животна опасност. Интервенирала итна медицинска Повеќе ...


Поранешен болничар призна дека убил сто пациенти


Нилс Хегел е обвинет поради најголемото сериско убиство во историјата на повоена Германија. Веднаш на почетокот на судскиот процес тој даде признание за убиствата. Поранешниот Повеќе ...


Вработен во министерство за Правда еден од силувачите на 13 годишното девојче кое било со пречки во развојот


Обвинителството по краткотрајниот притвор за утврдување идентитет предложи а судија одобри 30 дена притвор за тројца осомничени за силување 13 годишно девојче во гостиварско. Нивниот Повеќе ...


Судијката која ја потврди казната за Груевски, одби притвор за Мијалков Судски Совет ќе ја гласа за во Врховен суд?


Судскиот совет ќе избира судии во Врховен и Управен суд. Исходот на избор според извори на dosie.mk ќе биде Цветанка Периќ која ќе замине во Повеќе ...