ДосиеЗад решетките


ЕКСКЛУЗИВНО: Куршум за притвореник најден во јакна во затворот Шутка


Куршум скриен во јакна која требало да ја добие притворник во истражниот затвор Скопје во Шутка бил пронајден при претрес на пратка наменета за притвореникот. Повеќе ...


Затвореници подметнале пожар во Идризово, ги спасувале мобилните


На 29.10.2018 година, околу 22 часот, по наредба на Директорот на КПУ Идризово беше извршен претрес спроведен од страна на затворските службеници. Претресот следеше откако Повеќе ...


30 дена притвор за Моника Конопова активистката за легализација на марихуана за лек


Моника денеска попладне беше изведена пред судија на претходна постапка во Основниот суд Скопје 1 Скопје, кој го прифати предлогот за обезбедување на присуство на Повеќе ...


“Идризово” гори , затворениците пеат : “Се запали пиле Трено приемното”


Во пожарот кој избувна претпладнево во затворот Идризово нема повредни ниту затвореници ниту вработени. Пожарот избувнал од кровот кој целосно изгорел и паднал во приемното Повеќе ...


Последна вест: Изгоре цело приемно одделение во затворот “Идризово”


Според последната информација која стигна од најголемиот затвор во Македонија Идризово, претпладнево имало голем можар во кој изгорело целото приемно одделение. Засега не се знае Повеќе ...