ДосиеИнфо – Вест


Пронајдени 6 килограми марихуана во гевгелиско Стојаково


Основното јавно обвинителство во Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно 48-годишно лице од село Стојаково поради постоење основано сомневање дека сторил кривично Повеќе ...


Зимскиот распуст за учениците продолжен два дена поради енормното загадување


Во врска со континуирано зголемените концентрации на загадувачки честички во воздухот во повеќе градови во Република Македонија, како и метеоролошките прогнози за следните денови, Владата Повеќе ...


1ТВ: Обезбедувањето на Мијалков пукало во Кочани, повредено едно лице


1ТВ екслузивно дознава дека имало пукање во Кочани. Пукал Драган Делски, актуелното обезбедување на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков. Повредено е лицето викано под Повеќе ...