ДосиеМоја приказна


Спасени луѓе во запален автомобил пред Жан Митрев Клиника


Пред половина час се запали автомобил на улицата Бледски договор во Карпош, непосредно пред Клиниката Жан Митрев. Брзата интервенција за пожарната спаси од поголема хаварија. Повеќе ...


Жена живее со гангрена на двете нозе , сестра и со здробени стопала итно се бара помош


Две беспомошни сестри живеат во многу лоша состојба без никаква финасиска помош но и огромен здраствен пробелем. Нивна соседка се одлучи јавно да побара итно Повеќе ...


Го поздравил и од зад грб му го украл чантето со пари- како бил ограбен Пецката разнесувачот на салфетки со церебрална парализа


Полицијата сѐ уште не го фатила крадецот кој пред шест дена го ограби битолчанецот Пеце Ангеловски –Пецката, неуморниот продавач на салфети од Битола коj низ Повеќе ...


БРАНКИЦА ДИМИТРОВСКА: Министерката Царовска ги избегнува средбите со лицата со посебни потреби


Бранкица Димитровска активист за правата на лицата со посебни потреби во емисијата „Отворено“ на ТВ Алфа, изјави дека министерката за труд и социјала Мила Царовска Повеќе ...