Monthly Archives декември 2017


ВИДЕО И ФОТО : Aвтомобил се преврте од многу вода на патот Скопје Тетово


Денеска се случи сообраќајка на автопатот Скопје Тетово во која едно лице има полесни повреди. Автoмобил со словенечки регистарски таблички се преврте и заврши на Повеќе ...


Кој е новиот јавен обвинител Љубомир Јовески – биографија


Јавниот обвинител на Република Македонија, г-динот Љубомир Јовески е роден на 03.01.1954 година во с. Долгаец, прилепско. Средно образование завршил во гимназијата „Цветан Димов“ во Повеќе ...


ЕКСКЛУЗИВНО : Судијата Нанев му пиша на Судски совет: “На суд ќе докажувам влијание за избор на судии од надвор”


Судијата од Кавадарци Лазар Нанев до Судскиот совет на Република Македонија доставил писмо во кое пишува дека советот бира судии по наредба од надвор, а Повеќе ...


ЕКСКЛУЗИВНО: Соња “ТAT” повторно во затвор за измама тешка 600 000 евра


Познатата сопственичка на пропаднатата штедилница ТАТ од Битола, деновиве повторно е во затвор. Таа е спрoведена во затворот Идризово на издржување затворска казна за измама Повеќе ...


ЕКСКЛУЗИВНИ детали од состанокот на судиите во Кривичен : “Зошто ме менувате кога 15 години сум кривичар”


Денеска во кривичниот суд се одржа колегиум на кој присустваа повеќето судии од најголемиот суд во државата односно околу 50 тина. Ним претседателот на судот Повеќе ...