Monthly Archives март 2018


ВИДЕО: Во плитко ископан гроб најдени остатоци од телото на македонската манекенка Шабани


По 32 дена потрага македонската актерка и модел Адел Шабани пронајдена мртва. Нејзините отстатоци се пронајдени во плитко ископан гроб. Осомничениот за нејзиното исчезнување се Повеќе ...


ЕКСКЛУЗИВНО : Пратеници кои ги отворија собраниските врати биле во телефонска комуникација со странство


Телефонска комуникација со Австрија и тоа со службен државен телефон сопственост на службите на Владата била остварена со петмината обвинети пратеници во моментот пред да Повеќе ...


Али Ахмети осомничен во предмет на СЈО , со Груевски спречиле попис за да останат на власт


Специјалното јавно обвинителство отвори истрага против лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Како што рече на денешната прес конференција Повеќе ...